Bank Spółdzielczy w Kościanie

Spółdzielcza Grupa Bankowa

Rok 2018 jest dla Banku Spółdzielczego w Kościanie rokiem szczególnym. 22 czerwca 1868 roku założono spółkę pożyczkową dla powiatu kościańskiego będącą zalążkiem dzisiejszego Banku Spółdzielczego w Kościanie. 150 lat działalności dla lokalnej ludności dało możliwość stworzenia silnej, niezależnej instytucji bankowej.

Z okazji jubileuszu w dniu 25 maja 2018 roku w Pałacu Szczepowice odbyły się uroczyste obchody 150-lecia Banku. Zaproszenie jubilata przyjęła liczna grupa przedstawicieli środowiska bankowego, lokalnych samorządów, podmiotów współpracujących, Klientów Banku i pracowników. Uroczysta gala była okazją do uhonorowania zasłużonych Członków Rady Nadzorczej, Zarządu, obecnych i byłych pracowników odznaczeniami Spółdzielczej Grupy Bankowej oraz odznaczeniami Krajowej Rady Spółdzielczej.

Przy okazji jubileuszu, z inicjatywy Banku udało się zgromadzić kwotę 22.000,00 zł dla Stowarzyszenia na rzecz Dzieci z Niepełnosprawnością Intelektualną „Patrzmy sercem”. Kwota pochodziła od wpłat gości i zgodnie z prośbą Banku zastąpiła kwiaty i upominki od gości. Wszystkim wpłacającym uczestnikom serdecznie dziękujemy.

Bank Spółdzielczy w Kościanie z okazji 150-lecia istnienia ufundował łódź hybrydową umożliwiającą podejmowanie akcji ratowniczych na akwenach wodnych powiatu kościańskiego. W imieniu Wodnego Pogotowia Ratunkowego w Lesznie kluczyki do łodzi odebrał Prezes WOPR – Zbigniew Bernard.

Po zakończeniu części oficjalnej zaproszeni goście mogli skosztować wykwintnych potraw przygotowanych przez pałacową kuchnię oraz pobawić się przy muzyce zespołu Pectus.